Adresa
Rruga Reshit Petrela, Pallati 10 (siper BKT), Kati 3
Cel / Tel
069 561 09 56
Orari
E Hënë - E Premte 9:00-13:00 & 17:00-20:00, Shtune: 9:00-13:00

Blog

TERAPITE TEK FEMIJET (foto/video)

5 Shtator, 2017
TERAPITE	TEK FEMIJET (foto/video)

Rreth 75% e femijeve prezantojne kariese tek dhembet e qumeshtit qe para moshes 5 vjec. Kariesi nis per shkak te akumulimit te pllakave bakteriale mbi siperfaqen e dhembit. Tek femijet...

Më Shumë

Periodontiti – Semundja Parodontale (foto/video)

24 Korrik, 2017
Periodontiti – Semundja Parodontale (foto/video)

Semundja parodontale perfshin inflamacionin e kronicizimine tij ne indet periodontale; indet qe rrethojne dhembin, ku perfshihen gingivat, legamenti periodontal dhe kocka. Me evolucionin e periodontitit krijohet nje humbje e lidhjes...

Më Shumë

Kariesi i Dhëmbëve

18 Mars, 2017
Kariesi i Dhëmbëve

Kariesi i dhëmbit është një sëmundje degjenerative me bazë infektive e indeve të forta e të buta të dhëmbit. Kariesi nis mbi sipërfaqet e forta të dhëmbit, duke përfshirë fillimisht...

Më Shumë

Historia e Stomatologjise

18 Mars, 2017
Historia e Stomatologjise

Historia e stomatologjisë është gati po aq e lashtë sa vetë historia e njerëzimit dhe civilizimit, me evidencat e para që datojnë rreth viteve 7.000 p.e.s. Prishja e dhëmbëve ishte...

Më Shumë
Open chat